Pear 2 Pear #03 – Maki żyją długo

W dzisiejszym odcinku więcej jest marudzenia i gdybania, a nie byłoby go gdyby nie felieton niezastąpionej Kingi Ochendowskiej o żywotności Maczków. Zastanawiamy się wspólnie nad tą palącą kwestią, wspominamy własne komputerki. Jaromir oddaje się plotkom o pojawieniu się Apple Watch w marcu, a Sebastian dla odmiany uda się sentymentalnie do krainy lat 80-tych gdzie w zadymionych budkach grało się w niezapomniane “Space Invaders” czy “Asteroids”. A na deser płyta na wieczór czyli podróż do Nebraski z Bossem.

Udział biorą:

Jaromir Kopp (@MacWyznawca)
Sebastian Szwarc (@Behinder)


Spis treści:
00:00:33 Witamy sie
00:02:18 Czy Maki żyją długo – reminiscencje po felietonie Kingi
00:31:46 Apple Watch już w marcu?
00:44:04 Apple Pay vs CurrentC – pierwsze starcie
00:59:16 Emulatory i automaty
01:15:10 Płyta na wieczór: Bruce Springsteen “Nebraska”
01:23:44 Żegnamy się

Outro: Bruce Springsteen “Nebraska” (Kup w iTunes)

Linki do odcinka:
Projekt JSMESS

Post navigation

 • Pingback: Pear 2 Pear #03 – Maki żyją długo | Polskie Podcasty()

 • Jestem zniesmaczony, że się chwalicie i popieracie kupowanie telewizorów po 40 PLN / szt., w sytuacji, gdy sklep (a najczęsciej pracownik, programista) się pomylił z ceną… Ekstremalne cwaniactwo i tyle.

  • sq2frd

   Błędy kosztują i za błędy się płaci. Niestety, ale tak powinno zawsze być. Chociaż nie dotyczy polityków/urzędników wysokiego szczebla itd. :/

   • Behinder

    Otóż to. W cywilizowanych krajach taka umowa jest wiążąca. Poza tym jakby Maksymilian słuchał uważnie to by wiedział że ani Jarek ani Ja na taki telewizor nie trafiliśmy i nie kupiliśmy. Poza tym skoro społeczeństw potrafi się zabijać łokciami gdy otwierają PCC i można odtwarzać dvd kupić za 99zł to myślę że telewizor za 40 to całkiem fajna cena 😉

    • Gdybyś czytał uważnie, to byś wiedział, że nie napisałem nigdzie, że kupiliście telewizor. 😉
     Myślę, że to kwestia mentalności i wykorzystywania takich „okazji”. Tak samo jak zignorowanie pomyłki ekspedientki w spożywczym. Uważam, że to nie jest OK. Myślę, że nie ma co ciągnąć tematu.

 • sq2frd

  Odcinek fajny, tylko popracujcie nad wyeliminowaniem hałasów tła. Jest to wkurzające w trakcie słuchania, zwłaszcza pod koniec odcinka jakieś stukanie,pukanie… A tak super.

  • Behinder

   to pewnie mi się coś na biurku przewróciło 😉

 • sq2frd

  Co do meritum – żywotności Maków. Mam takie działające: iMac G4 lampka z 2004 – żyje (nawet z 10.5.8), służy za “grajka” muzy/radia i ładnie wygląda 😉 MacMini G4 z early 2006 (jeden z ostatnich made in Czech Republic 😉 żyje, aczkolwiek padł w nim dysk ostatnio, jakiś mini z intelem (chyba core duo) z 2006, też żyje i się kurzy ;-), za mini-serwer robi u nas mac mini c2d 2,66 late 2009 (spoko działa już ponad 380 dni non stop 24/7), a pracuję na co dzień na macbook c2d 2,4 late 2008 (rozbudowany na max 8GB, 2 x SSD). Podstawowy Mac na jakim pracuje ma już 6 lat i podobnie jak teoria Jaromira, czas na zmianę ;-))