Pear 2 Pear #08 – Bronią odwetową w Androida

Podbój kosmosu nie udałby się gdyby nie praca niemieckich naukowców, których po II Wojnie przejęły zwycięskie mocarstwa. I trochę o tym porozmawiamy, nawiązując do filmów “Vaterland”, “Iron Sky” a także “Upadek”. Sebastian poleci dwie ciekawe książki a Jaromir pochwali się że zgadł kiedy Apple Watch trafi do sklepów. A jeśli szukacie tabletu z Androidem na Święta to najlepszym jest iPad Air 2. A na deser o końcu Maktury, efektach współpracy Apple i IBM oraz z czym się je Core Data.

Udział biorą:
Sebastian Szwarc (@Behinder)
Jaromir Kopp (@MacWyznawca)

Spis treści:
00:00:45 Witamy się
00:02:51 III Rzesza i podbój kosmiczny
00:32:25 Książki na wieczór
00:36:00 Kiedy dostawa Apple Watch?
00:42:15 Kącik programisty – z czym się je Core Data?
00:59:48 iPad Air 2 najlepszym tabletem androidowym!
01:06:00 Dwuetapowa weryfikacja i recovery key
01:09:13 Koniec Maktury i współpraca Apple-IBM

Książki na wieczór:

George Orwell “Rok 1984” w iBookStore
Blaine Taylor “Inżynierowie – Tajna armia Hitlera”
Howard Benedict “Kierunek Księżyc”

Linki:
Reklama Apple Macintosh – Superbowl 1984
Vaterland (imdb)

Post navigation

 • Aleksandra.

  Ja o książkach, no bo, kurczę, mól ksiażkowy, to przyciąga mnie samo to słowo ; )
  Orwella czytałam i miałam tyle emocji, po tej lekturze, że ło matko boska. O drugiej pozycji z Waszej listy słyszałam, ale nie miałam okazji dostać w rączki, niestety. A trzecia z kolei… Jakieś scfi? Czy dokumentalna?

  A co do Androida – też go nie lubię. Mimo tego, że to system, w którym mam telefon. Jego producenci powinni dodawać do swoich produktów żyletki, żeby użytkownik ciął się razem z nimi, hehe.

  • Behinder

   Trzecia pozycja to właśnie taki dokument. Wspomnienia astronautów i kulisy tego jak po amerykańskiej stronie przebiegała rywalizacja, która zaprowadziła potem USA na Księżyc :))))

 • @winmaciek

  Pamiętam, jak byłem na „Iron Sky” w kinie. Ciężko nie zapomnieć, bo na sali byłem sam (facet od kosza na śmieci przy wyjściu się nie liczy ;)). Filmu co ciekawe nie ma w iTunes, ale bez problemu można znaleźć cały na YouTube. Ściągnąłem, znalazłem jakieś napisy obejrzałem. Nadal jest bardzo fajny. Warta odnotowania jest obecność iPoda, i to nie w charakterze tła, tylko jako, hmm, pewien powód dla którego bohaterowie wyruszyli na Ziemię 😉 Film jest o tyle fajny, że bawi. Nie robi jednak tego w ten sposób, że wybuchamy śmiechem. Wywołuje raczej uczucie „zaorania”.
  Sam podcast też jest super. Podoba mi się formuła – trochę ogólnych „niusów”, kącik programistyczny i dział kulturalny. Jest to bardzo zdrowa i pożywna mieszanka 😉

  • Behinder

   Dziękujemy bardzo 🙂