Pear 2 Pear #34 – Interfejs gluto-żelkowy

Tym razem w odcinku mniej jest liczby ‘Czy’ i się też dlatego mniej o wszystko pytamy za to analizujemy czy wiek 83 lat (znów to ‘czy’ :P) to dobry moment na rozpoczęcie tworzenia własnej aplikacji na iOS. Jaromir i Sebastian mają przed sobą antyczny numer CHIPa z marca 2001r., w którym Jarek pisał o pierwszej odsłonie systemu X i jest to ciekawa jubileuszowa okazja do wspomnień. Wspomnienia mają wymierną wartość w przeciwieństwie do liczby PI, z którą trzeba sobie poradzić jeśli chcemy obrócić suwaczek. A na deser krótko o Netflixie i o tym w jaki sposób przybliżamy Wam co się tam nowego pojawiło w naszym regionie.

Udział biorą:
Sebastian Szwarc (@Behinder)
Jaromir Kopp (@MacWyznawca)

Spis treści:
00:01:07 Retrokącik: 15 lat Mac OS X
00:24:09 Newsy – iPad Pro vs Surface 4
00:33:34 Wyniki Apple za Q1
00:45:20 Kącik programistyczny: Niewymierność widoku
00:59:16 Skryptujemy Netflixa i się żegnamy

Outro: Aleksander Dębicz “The Island”

Link:
Co nowego w polskim Netflixie?

Post navigation

 • Paweł Witek

  Niestety definicja co jest bardziej pro, jest bardzo płynna, a sam Apple nie błysną przy iPadzie Pro. IMHO, to Pro w nazwie trochę jest sztuczne – procek mocniejszy, bo Air’y nie zostało zaktualizowane, piórko i klawiatura, też na siłę ograniczone tylko do wersji Pro, bo analogiczne akcesoria Wacoma, działają z innymi, również starszymi wersjami…

  Są osoby, dla których możliwość odpalenia aplikacji w wersjach biurkowych jest musem. Dla mnie, jako grafika zabrakło funkcji, którą ma Cintiq Companion, czyli po podłączeniu do komputera, mamy dodatkowy monitor z interfejsem dotykowym. Jak się pokaże w iPad Pro 2, to składam preordera.

 • pggunia

  Miło,sympatycznie i ciekawie! Fajnie się was słucha przy kawie 😀

 • Klaus

  jako krytyk kącika retro – http://macintoshgarden.org naprawdę skarb nie strona.

 • Pingback: Pear 2 Pear #34 – Interfejs gluto-żelkowy | Polskie Podcasty()