Pear 2 Pear #40 – Wrażenia po konferencji Apple

IMG_1646

W Dzień Wiosny aż dwie konferencje – jedna z udziałem prof. Miodka w Legnicy w ramach akcji #WroAccessible16 a druga ta Applowska. Więc siedzimy sobie przy mikrofonach i dzielimy spostrzeżeniami z każdej z nich. A na deser konkurs, w którym można wygrać świetny outliner TaskPaper 3.

Udział biorą:
Sebastian Szwarc (@Behinder)
Jaromir Kopp (@MacWyznawca)

Spis treści:
00:03:21 O spotkaniu z prof. Miodkiem
00:18:23 Wuchta przemyśleń po konferencji
00:54:08 Testujemy różne rzeczy
00:58:23 Konkurs TaskPaper 3

Warunki konkursu i adres na jaki należy wysłać wiadomość znajdziecie w audycji.

Linki:
Konferencja z prof. Miodkiem
Aplikacja TaskPaper 3 (Mac App Store)

Post navigation

 • Grzegorz Stępień

  Cortana już od jakiegoś czasu jest na iOS. Zainstalowałem, ale nie używałem, bo mi się nie chciało Microsoft ID zakładać. Ha. Ha. Ha. 😉

 • MDW

  W podcaście pytaliście ludzi czy używają asystentów głosowych. Bardzo często mówię YouTubowi to czego szukam korzystając równie często z dyktowania applowego (mikrofon na klawiaturze) jak i googlowego (mikrofon obok pola do wpisywania wyszukiwanej frazy). Oba działają idealnie i używam ich zamiennie w sposób losowy. 🙂 Jedak to nie są asystenci głosowi tylko raczej dyktowanie.

  Jeżeli chodzi o asystenta głosowego to korzystam tylko z Siri. Korzystam w wąskim zakresie ale za to często. Codziennie robię piechotką 7-10 km i zawsze mam słuchawki na uszach. Nigdy się nie zdarzyło żebym wtedy np. zerknął na zegarek iPhona. Zawsze naciskam przycisk słuchawek, podcast/audiobook/muzyka się pauzują, pytam Siri “What is the time?” i odpowiedź zawsze dostaję poprawną. Tak samo gdy do kogoś telefonuję to prawie zawsze używam Siri. Nie ma ona problemu ze zrozumieniem rozkazu:
  – “Call to my wife.” (albo “Natalia” czy “my mum”)
  Gdy uruchamiam jakąś aplikację to też zawsze działa np.:
  – “Launch Kodi Remote.”
  – “Launch Podcasts.”
  Nie ma problemów z:
  – “Play podcast.”
  – “Where am I?”
  – “Message to Natalia.” (i dalej już piszę albo dyktuję z głośniczka na klawiaturze).

  Tak więc – korzystam często ale z prostych komend. Jakichś rozbudowanych pytań nie konstruuję. 🙂 I wtedy Siri działa tak idealnie, że dosłownie nie czuję braku polskiego języka. A mój angielski jest raczej symboliczny (delikatnie mówiąc). 🙂

 • Jak możecie tak bez większej refleksji palnąć, że Apple sprzedało 200 milionów sztuk iPada Pro!?
  Sebastian palnął gafę, w ogóle nie zastanawiając się czy to duża sprzedaż, czy mała, Jaromir bez większych emocji stwierdził, że to sporo po czym dyskusja trwała dalej (44’38”).
  200 milionów Pro!
  Nie znalazłem tego teraz tego w konferencji a nie mam czasu oglądać ponownie całości od A do Z, ale znalazłem w necie, że pobili Surface 3 i 4, który sprzedał się w 1,6 mln sztuk a iPad Pro sprzedał się w 2 milionach sztuk (dane z lutego 2016 mogą być nieaktualne)
  2 miliony a 20 to już diametralna różnica, ale 200? Ja rozumiem, że pomylić się może każdy i nikt nie będzie miał wszystkich liczb w głowie, ale jakieś chyba macie pojęcie o rynku, co jakiś czas są chociażby informacje o sprzedanych iPhone’ach.
  Nie wiem jaki wynik mógłby Was zaszokować, może 2 miliardy sprzedanych iPadów Pro zrobiłoby wrażenie 😉

 • Pingback: Pear 2 Pear #40 – Wrażenia po konferencji Apple | Polskie Podcasty()