Pear 2 Pear #43 – Retro i w radiu

grusza
Naczekaliście się trochę na nowy odcinek, a dlaczego to wyjaśni Jaromir. W kąciku retro wracamy do czasów gdy System od Apple nie miał jeszcze w nazwie X. W kąciku programistycznym zapis frustracji związany z UISearchController, z którym Sebastian walczy już 3 dni. A na deser garść newsów, ploteczek i tego jak Jaromir szykuje się do rowerowego maratonu.

Udział biorą:
Sebastian Szwarc (@Behinder)
Jaromir Kopp (@MacWyznawca)

Spis treści:
00:00:33 WroAccessible16 i Jaromir w Tyfloradio
00:10:36 Retrokącik: MacOS
00:22:36 Kącik programistyczny: Kurs Stanforda/ UISearchController WTF?
00:40:11 Newsy i pierdołki
01:03:49 Jaromir trenuje

LINKI:
Noc u Berniego
QuickTime 7
Malowanie karykatur na WroAccessible16

Post navigation

  • 1. W muzyce, w pracy na scenie czy w studio bardzo często używa się słowa “loop” z racji korzystania z loop’ów 🙂 Nie spotkałem się za to z sytuacją gdzie używałoby się polskiego odpowiednika czyli “pętla”. Loop to nagranie wszystkiego tego, czego nie jest w stanie zagrać lub zaśpiewać zespół: jakieś chórki, czy instrumenty. Puszcza sie to od samego początku i jest to dopełnieniem tego co wykonuje zespół.
    2. Co prawda mam małe doświadczenie z iTunes na Macu a laptop z windowsem chodzi jakby chciał a nie mógł (i iTunes na nim zachowuje się dokładnie tak samo) to jest to jedyny program, w którym muzyka się nie tnie. W WMP się tnie, ściągnąłem sobie nawet starą, bardzo lekką wersję poczciwego WinAmpa (2,9) i też się zacinało. A w iTunes czy to pliki lokalne, czy z sieci – wszystko gra bez najmniejszych przeszkód.

  • Pingback: Pear 2 Pear #43 – Retro i w radiu | Polskie Podcasty()